TR / EN

Blog

Anasayfa   -   Blog   -   Parmak Sprey Çeşitleri

Parmak Sprey Çeşitleri

10 Kasım 2019

Parmak sprey çeşitleri, parmak spreyler nerelerde kullanılır ? Parmak ile sprey teması

Parmak Sprey Çeşitleri

Sprey, gaz içinde dağıtılmak neticesi oluşturulmuş dinamik yapılı bir damla koleksiyonudur. Parmak sprey ise bu koleksiyonun bir ürünüdür. Parmak sprey çeşitleri arasında püskürtme özelliğine ve sistemin monte edildiği kaba göre adlandırma yapılmaktadır. Genel olarak püskürtücü özellikli bir kullanım yaygındır. Sis şeklinde püskürtme özellikli olanları da bulunmaktadır.

 

 

Nerelerde Kullanılırlar?

Parmak sprey çeşitleri, boya tabancalarında kullanılırlar. Ayrıca yağ püskürtmek için kullanılanları da vardır. Parfümler, en çok kullanılan seçenek gurubunda yer alır. Parfüm şişeleri ile çeşitliliği de artar. Bardak temizleyicisi malzemeler de kullanım alanını kapsar.

Teneke kutuların içerisindeki maddeyi çıkarmak için kullanılan parmak sprey çeşitleri de ayrı bir yelpaze çeşidindendir. Bunun en önde gelen örneğini, parfüm ve parfümeri sektörü için kullanılan ürünler teşkil eder. İçeriğindeki esansın, çalkalamak sureti ile hareketini artırarak yapılan işlemler, parmak spreyi ile gerçekleştiriliyor.

 

Parmak İle Sprey Teması

Boya endüstrisinde kullanılan parmak spreyler, soğutucu olarak da kullanılmaktadır. Silikon gibi tadilat ve tamirat ürünlerinde de sıkça görülen bir üründür. Sağlık sektöründe, özellikle boğaz spreyi olarak kullanılması ile de çeşitlilik arz eder. Otomotiv sektöründe, özellikle yağ ve gaz salınımı için kullanılması ile de yaygındır.

Ahşap ve metallerin üzerine sıkılacak vernik maddesi için parmak sprey çeşitleri kullanılır. Çeşitli malzemeler ile kullanıma hazır hale getirilir. Plastik başlıklı olan ürünlerden, altın kaplama ürünlere varıncaya kadar çok çeşitli ürün yelpazesine sahiptir.

Nurdim Plastik Sanayi olarak hizmet ürün yelpazemizde, plastik parmak sprey çeşitleri de yer almaktadır.

 

 Bu yazı 331 kere okundu.

Diğer Blog Yazıları

Parmak Spreyler Stoklarda

07 Temmuz 2020