Blog

Anasayfa   -   Blog   -   Parfüm Püskürtmüyor Neden Olabilir?

Parfüm Püskürtmüyor Neden Olabilir?

16 Nisan 2020

Parfüm, genellikle insanların daha hoş kokmak veya ortamın daha hoş kokması için kullanılan farklı esans karışımlarına verilen isimdir.

Parfüm, genellikle insanların daha hoş kokmak veya ortamın daha hoş kokması için kullanılan farklı esans karışımlarına verilen isimdir. Parfüm kullanımında yaşanılan sıkıntılardan birisi de plastik sprey başlık kısmının bozulması ve bu plastik püskürtme başlık kullanılmaz hale gelmesi yer alıyor. Parfüm püskürtmüyor ne yapabilirim? Diyorsanız, yazımızın devamında sunduğumuz birkaç yöntemi deneyerek parfümünüzü kullanmaya devam edebilirsiniz.
 

Parfüm Püskürtme Sorunu Neden Oluşur?
 

Genellikle orijinal olan şişelerde satın alınan parfümlerde parfüm püskürtme sorunu sprey valf kısımlarında çok fazla yaşanmamaktadır. Fakat yere düşme, sert kullanma, hatalı kullanım veya üretim sorunu olarak plastik sprey püskürtme baskı sorunu oluşabilir.
 


 

Buda oldukça can sıkıcı bir durum olarak karşımıza çıkabilir. Öncelik olarak satın aldığınız yerden spreyin değiştirilmesini talep edebilirsiniz. Fakat bazı markalar ve firmalar bu değişimi kullanıcı kaynaklı sorun olduğundan dolayı gerçekleştirmeyebilir. Bu gibi durumlarda izleyebileceğiniz birkaç farklı yol bulunmaktadır.
 

  • Spreyin Atomizerini Onarın: Genellikle düşme sonrasında hasar gören plastik sprey atomizerini basit bir şekilde onararak parfümünüzü kullanmaya devam edebilirsiniz. Parfüm püskürtme sorunu için öncelik olarak atomizeri çıkartın. Atomizer üzerinde bulunan hortumu pense yardımıyla baskı yapmadan aşağıya doğru çekip bırakın. Genellikle hortumun yukarıya kaçmasından oluşan bu sorunu basit bir şekilde çözebilirsiniz.

  • Sprey Başlığını Değiştirin: Parfümünüzü satın aldığınız firmada mutlaka yedek başlıklar bulunur. Bu başlıklardan satın alarak sprey püskürtücü başlığınızı kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Eğer sprey kolaylıkla çıkmayacak şekilde montajlanmışsa, minik ve ince uçlu bir metal ile yavaş yavaş kenarlarından kaldırarak spreyi çıkartabilirsiniz.

  • Farklı Bir Şişeye Aktarın: Sprey başlığı ile düzeltilemeyen parfümleri, farklı bir şişeye aktararak kullanmaya devam edebilirsiniz. Başlık şişeye yapışık olarak üretilmişse, yukarıda belirtildiği gibi metalleri yavaşça kaldırarak şişeyi aktarabilirsiniz.
     

 

Parfümünüzü Doğru Saklayarak Sorunu Çözün!
 

Parfüm spreyinin püskürtme sorunu ile sık sık karşılaşıyor iseniz, parfümünüzü saklama koşullarını değiştirebilirsiniz.


 

Genellikle banyo veya yatak odasında ve masa üstlerinde tutulan parfümler, kolaylıkla düşerek sorun yaratabilmektedir. Parfüm püskürtme sorunu genellikle düşmeden kaynaklanır. Ek olarak açıkta ve gün ışı alan parfümün tazeliği
bozulmaktadır.

 

Bu nedenlerden dolayı, parfümünüzü dolap içlerinde saklamaya özen gösterebilirsiniz.

 Bu yazı 209 kere okundu.

Diğer Blog Yazıları

Parmak Spreyler Stoklarda

07 Temmuz 2020