TR / EN

Blog

Anasayfa   -   Blog   -   Losyon Pompa Nasıl Üretilir ?

Losyon Pompa Nasıl Üretilir ?

25 Şubat 2020

Günlük yaşantımızda genellikle sıvı sabun kutularında ya da krem kutularında takılı olarak gördüğümüz aparatların adı Losyon Pompasıdır. Bu aparatlar sayesinde günlük yaşantımız oldukça kolaylaşmaktadır.

Losyon Pompalar Nasıl Üretilir?

                Günlük yaşantımızda genellikle sıvı sabun kutularında ya da krem kutularında takılı olarak gördüğümüz aparatların adı Losyon Pompasıdır. Bu aparatlar sayesinde günlük yaşantımız oldukça kolaylaşmaktadır. Bu ekipman sayesinde düzenli ve basit bir şekilde kutu içerisindeki sıvının elinize ya da vücudunuza ulaşmasını sağlayabilmektesiniz.
 

Oldukça kullanışlı olan bu ürünün nasıl üretildiğini öğrenmek kayda değer görülmelidir. Benzer işlemi yapan 2 adet ekipman daha vardır. Bunlar tetik püskürtücüler ve parmak spreylerdir. Bunların tek farkı yoğunluğu suya yakın sıvıları kutudan dışarı vermesidir. Losyon pompası genelde sıvı sabun gibi sudan daha yoğun sıvılar için kullanılmaktadır.
 

Losyon Pompaların Üretiminde Kullanılan Ekipmanlar ve Üretimi
 

                Losyon pompalar sudan daha yoğun olan sıvıları kutu içerisinden dışarıya nakletmek için kullanılan ekipmanlardır. Şimdi Losyon Pompa sistemini tanıyalım.

 

Ekipmanlar

- Sıvı çekme işlemini yapan boru

- Borunun pompaya ilk bağlandığı mekanizma

- Mekanizma içerisinde yer alan yay sistemi

- Yaya bağlı olup baskı uygulamayı sağlayan aparat

- Son baskı aparatı(koruyucu kılıf)

- Estetik görünüme sahip sıvıyı dışarı veren başlık

 

Yapının Oluşumu

                Sıvıyı dışarı nakletmeye sağlayan boru sabit bir mekanizma üzerinde yer almaktadır. Bu mekanizma bir yay ile birleşerek baskı aparatı ile bir araya gelmektedir. Oluşan bu sistemin üzerine koruyucu bir kılıf niteliğinde olan son baskı aparatı yerleştirilir. Son olarak dıştan görünen başlıkta monte edilince Losyon Pompası meydana gelmiş bulunmaktadır.

 

 Bu yazı 499 kere okundu.

Diğer Blog Yazıları

Parmak Spreyler Stoklarda

07 Temmuz 2020