Blog

Anasayfa   -   Blog   -   KORONAVİRÜSÜN(COVID-19) KOZMETİK SEKTÖRÜNE ETKİLERİ!

KORONAVİRÜSÜN(COVID-19) KOZMETİK SEKTÖRÜNE ETKİLERİ!

24 Mart 2020

Koronavirüs(COVID-19) tüm dünyayı etkisine almış bir virüstür.Güvenlik amaçlı bir çok firma kapattı veya online çalışma sistemine geçti.Bu da bir çok sektör için ekonomik zararlarla sonuçlandı maalesef.

Koronavirüs(COVID-19) tüm dünyayı etkisine almış bir virüstür.Güvenlik amaçlı bir çok firma kapattı veya online çalışma sistemine geçti.Bu da bir çok sektör için ekonomik zararlarla sonuçlandı maalesef.Kozmetik sektörü de kısmen nasibini alanlardan biri oldu. Kozmetik sektörü,çok geniş bir yelpaze olduğu için tam anlamıyla zarar etti dememiz,istatislikleri göz önüne aldığımızda pek mümkün değildir.İstatistiklere baktığımızda makyaj ürünleri,saç boyaları gibi ürünlerin yer aldığı renkli kozmetik ürünlerinin satışında düşüş gözlemlenirken, şampuan gibi kozmetik ürünlerinde artış gözlemlenmiştir. Bunun bir nedeni ihtiyacı olup satın alanlar, bir nedeni de ihtiyacı olmadığı halde koronavirüs salgınından dolayı panikleyip stok yapması.  Bu süreçte insanların yanında temizlik ürünleri taşıyabilmesi için, parmak sprey gibi seyahat boy gibi çantaya atmalık küçük ürünler kullanması oldukça pratik olacaktır.sadece yanımızda taşımalık,seyahat boy ürünleri değil, örneğin büyük boy cam temizleyicisi alıp, cam temizleyiciyi tetik püskürtücüye doldurup kullanmak daha avantajlı olacaktır.Tabii ki sadece bunlarla sınırlı değil. Örneğin büyük boy kolonya,dezenfektan alıp parmak sprey şişelerine konulup kullanılabilir. Parmak sprey gibi ürünlerin kullanım alanlarına bakalım istersen : 
  • PARMAK SPREY: Kullanım alanı oldukça geniştir.Ama özellikle şu son zamanlarda kolonya ve dezenfektan koymak amaçlı kullanılmaktadır.Tabii sadece bunun için değil bunun dışında da kullanılabilir.

  • TETİK SPREY: Kullanım alanı oldukça fazladır. Ama genelde büyük boy olarak alınan ürünlerin evde daha rahat kullanılabilmesi için tercih ediliyor.Birde çiçek sulamak amaçlı da kullanımı mevcuttur.

  • LOSYON POMPA: Kremler,likit sabunlar genel kullanım amaçlarındandır.Özetle anlatacak olursak,maalesef koronavirüsten(COVID-19) etkilenen sektörler arasında kozmetik sektörüde vardır.Ekonomik zararı oldukça yüksektir.Bu süreçte hem hijyenini düşünen,hem de ekonomisini düşünen vatandaşlarımız stok yapmak yerine, ihtiyacı olunca büyük boy ürün alıp yukarda bahsettiğimiz parmak sprey,tetik sprey ve losyon pompa gibi ürünlere doldurup kullanmak daha kârlı olacaktır. 
Bu yazı 259 kere okundu.

Diğer Blog Yazıları

Parmak Spreyler Stoklarda

07 Temmuz 2020